середа, 13 лютого 2019 р.

Щеплення в Україні

Обов'язкові щеплення в Україні: нюанси вакцинації та чому це важливо


   Невакцинованим дітям заборонили відвідувати дитячі садки та заняття у школах. Указ про це спільно підписали Міністерство освіти та Міністерство охорони здоров'я. Це стало певною крапкою у гарячій дискусії між прихильниками та противниками вакцинації.
     МОЗ вже неодноразово публікувало роз'яснення щодо міфів довкола вакцинації та навіть про небезпечні міфи про вакцинацію. Але в Україні, за спостереженнями міністерства, напружена епідемічна ситуація з інфекційними хворобами впродовж останніх 5 років: захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності.
   Оскільки з початком нового навчального року ризик підвищується – міністерства вимагають від навчальних закладів виконання статті 15 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб", за якою дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється.

Для чого вакцинуватися?

   Щеплення формують імунітет шляхом того, що виробляються антитіла, як при зіткненні з хворобою. Ці антитіла надалі захищають організм від тих хвороб, від яких зроблено щеплення. Завдяки вакцинації людство побороло натуральну віспу, синдром вродженої краснухи та майже подолало поліомієліт, дифтерію, кір та гемофільні інфекції.
      Вакцинація в Україні, як і в усіх інших країнах світу, є обов’язковою. Останніми роками у нас пожвавішав антивакцинальний рух, внаслідок чого рівень вакцинації знизився до 40-50% замість рекомендованих ВОЗ 95%. І така ситуація дуже сприяє виникненню спалахів захворювань – на кір, поліомієліт, дифтерію.

Чи небезпечні вакцини?

       У МОЗ запевнюють – усі вакцини в Україні є безпечними. Але як і всі інші медичні препарати, вакцини можуть викликати деякі реакції. Однак ризик тяжких ускладнень після захворювання є набагато вищим, ніж ризик серйозних побічних реакцій після щеплення.

Немає коментарів:

Дописати коментар